Neden SafeFine

Diğer Ürünler

İnsulin kalem iğneleri karton kutularda satılmaktadır. Bu ürünlerin kullanım sonrasında atık kontrol sistemi bulunmadığından atık iğneler genellikle kontrolsüz bir şekilde evsel atıklarla beraber çöpe atılmaktadır. Enfeksiyon ve bulaşıcı hastalık riskine davetiye çıkarmaktadır.

SafeFine

Ürünümüz plastik ambalajından dolayı ambalajına zarar gelmeden hastalara ulaştırılır. Ürün kutusu iki bağımsız kısımdan oluşmaktadır.

Kullanılmamış iğneler, kutunun alt kısmında yer almakta; kullanılmış iğneler ise kullanım sonrası kalemden ayrılarak içine düştüğü korumalı kısımda yer almaktadır. Bu yüzden, atık deposu ürünle birlikte atılarak, enfekte iğneler istenmeyen durumlara karşı kontol altına alınır.

Pazarlama

İnsulin iğnelerin dünya pazarındaki kullanım alanını açıklamak gerekirse;

  • Her bir insulin iğne ucu kutusunda 1oo adet insulin iğnesi bulunmakta
  • Yıllık bazda, insulin tedavisi gören hastalar ortalama 10 kutu insülin kalem iğnesi kullanmakta
  • Bu bilgilerden yola çıkarak, dünya pazarının 260 milyon kutu olduğunu söyleyebiliriz.
  • Görüleceği üzere, dünya pazarında insulin iğnesi ihtiyacı, nüfusa bağlı olarak hızlı bir şekilde artış göstermektedir.

Avrupada Diabet

52000000

Avrupa'daki diyabetli hasta sayısı

500000

İnsülin Kalem iğnesi kullanılmaktadır

450000

Evsel atıklar ile çöpe atılmaktadır

2000

Her gün iğne batması vakası yaşanmaktadır

IDF Diyabet Atlas verilerine göre, Avrupa'da 52 milyon diyabetli hasta vardır.* Diyabet hastaları,her gün yaklaşık 500 milyon üzerinde insülin kalemi iğnesi kullanmaktadır. Neredeyse bu iğnelerin tüm evsel atıklarla birlikte atılmaktadır. Enfeksiyon hastalıklarının ve bakterilere karşı duyarlı olan bu kullanılan iğneler, çevre, insan ve hayvan için bir tehlike oluşturmaktadır.

*IDF 2014 Diyabet Atlas.